Léčení jizev

Jizvy vznikají narušením tkání. Když jsou povrchové, zvládnou je uzavřít vazivové buňky samy. Pokud je rána hlubší, přichází na řadu šití. Jizvy jsou pak výraznější a vazivo je silnější.

Vznikem jizvy se přeruší tok energie. Ta nemůže volně proudit a hromadí se v těle. Vzniká tak místo, které je bez života, je necitlivé nebo bolestivé.

Může to být příčinou různých zdravotních či duševních potíží. Málo kdo je však spojí s jizvou.

Léčení jizev je technika práce s tělem, která umožňuje obnovit tok energie, který vzniklá jizva přerušila nebo utlumila. Takto zastavená energie může ovlivňovat i to, jak se lidé dívají na svět, co se kolem nich děje i co se děje jim samotným.

Tato technika jde hluboko do jizvy
Pomocí nacítění se na jizvu a její aktivací se propojí obě části jizvy a navrácení toku energie se tak podpoří. Pomáhá tak zlepšit kvalitu života po stránce zdravotní i duševní.

Technika léčení jizev je více či méně nepříjemná a lidé mohou cítit i bolest. Diskomfort v průběhu sezení se rozpouští pomocí vědomé pozornosti, dechu, pohybu a zvuku. Když se jizva uvolní, kvalita života a jeho prožívání se znatelně mění.

Jizvy jsou dvojí:
Jizvy emoční- vznikají po prožití nějakého traumatu, který se nám uloží v buněčné paměti a projeví se například jako zatuhlé místo, místo, které je v křeči, nebo různé bulky či útvary. Jedná se především o prožití nějakého násilí, strachů, ale zachycuje se takto například i vztek a další traumata.

Jizvy fyzické - ty vznikají po jakémkoliv narušení kůže
• po operacích
• po úrazech
• po gynekologických zákrocích
• různé srůsty (po laparoskopii, po zánětech)
• po zlomeninách
• po infekcích (chlamidie, papilomavirus, chronický zánět močového měchýře)
• po vyléčených či prasklých cystách
• po císařském řezu

Lidem, kteří absolvovali léčení jizev, se v životě dějí změny jak na fyzické tak i na duševné úrovni. Zároveň zaznamenávají i více energie.


Jak probíhá sezení?

Na začátku každého sezení probíhá rozhovor s klientem, ve kterém rozebíráme danou jizvu, jak vznikla, jak je stará. Zaměříme se i na celkovou životní situaci klienta.

Toho si pak uložím nebo usadím do polohy tak, abych se k jizvě dostala, a nacítím se na ni. Pak klientovi ukážu nebo řeknu, jak se k němu jizva chová.

Jizvu následně čeká specifická masáž, která používá hlubší nebo jemnější techniky. Ty jizvu probouzí, aktivují a ta pak mění svou strukturu.

Masíruji především ricinovým olejem. Ten pomáhá rozpouštět zjizvenou tkáň. Na závěr klient v klidu leží, odpočívá a vstřebává prožité okamžiky.

DÉLKA SEZENÍ: 3 - 3,5 hodiny
CENA: 2 500 korun

Zkušenosti klientů s léčením jizev

Léčení jizev má velký vliv na kvalitu života. Každá jizva má příběh, který dokáže zasahovat do běžného denního života. Člověk ani nemusí tušit, že za jeho problémy stojí právě jizva. 

Zuzana Kohoutová

Vlašim

Mou sedmiletou dceru pokousal v obličeji pes. Rány byly hluboké a vznikly po nich tři velké jizvy přes celý obličej. Jana nás naučila, jak můžeme s jizvami pracovat. Ukázala nám masáž a naučila dceru mluvit o pocitech, které při masáži cítí. Musím říct, že po setkání s Janou a našem pravidelném masírovaní, se jizvičky výrazně zjemnily a vyhladily a dcera uvolnila svůj strach - bála se spát sama v pokoji, bála se chodit sama do pokojů, kde nikdo není. Ještě dnes, rok po setkání, si dcerka na Janu často vzpomene a učí její techniky i své kamarády. Děkujeme Jani!

David

Olomouc

Jiz nekolik mesicu jsem citil prasklinky na konci konecniku a take obcasne jemne krvaceni. Po me prvni zkusenosti mapovani, masirovani a pote vyhlazovani jizvicek jsem citil velke zlepseni a ulevu cca.po 3 dnech.Urcite budu dale pokracovat v tomto druhu vyhlazovani a dale rad doporucim dalsim.