Regresní terapie

Regrese znamená návrat do minulosti. Do chvíle, kdy poprvé vznikl problém, se kterým klient přišel.

V hladině alfa (hluboká relaxace) komunikuje terapeut s podvědomím klienta a postupně se dostávají k jádru problému.

Při terapii klient prožívá pocity, emoce a prožitky, které mu jeho podvědomí ukazuje. Může být vystavený bolesti, radosti, vzteku, beznaději a dalším pocitům.

Procházením traumatizující události a odupštěním dojde k jejímu vyčištění a uvolnění. Pak se to promítá do přítomného života klienta a dochází ke změnám a uzdravení.

Regresí se dá pomoci při zdravotních problémech, psychických problémech (jejich závažnost a vhodnost regrese určím až při sezení) či při vztahových problémech, a to partnerských, s rodiči, dětmi a dalšími lidmi v životě.

Člověk si při regresi uvědomuje vše. Ví, kde se nachází, co se s ním děje, s kým je v místnosti a podobně. Ve svém podvědomí pak prožívá pocity spojené s řešeným problémem.

Prožívá vše, jako by se to dělo. Vnímá světlo, tmu, teplo, zimu, chutě, vůně a všechny emoce s příběhem spojené. Ne vždy se klient dostane do minulého života. Může se přenést například do dětství, prenatálního období, nebo do minulosti současného života.

Pocitově prožívá každý klient regresi jinak. Obrazy může člověk vidět nebo cítit, také se u každého liší doba, za kterou se do regrese dostane nebo než najde jádro problému.

V samotné regresi bývá klient 1,5 až 2 hodiny. Jediným sezením se nedají vyřešit všechny problémy a je většinou potřeba regresi opakovat, než se člověk cítí opravdu dobře.

Co se dá regresní terapií řešit?
• traumata, zážitky, se kterými se nepodařilo vyrovnat (ztráta blízké osoby, potrat, rozvod, problematické dětství, domácí násilí, problémy s bývalými partnery, fyzické a sexuální zneužívání...)

• pocity a emoce, se kterými si nevíme rady (vztek, plačtivost, lítost, nedostatek sebevědomí, problém s přijetím sebe sama, svého těla...) neschopnost koncentrace, smutek, apatie, nejistota, deprese, posttraumatické stavy, stres, psychospirituální krize

• vztahové problémy (problém navázat trvalý vztah, problém vyrovnat se s rozchodem s partnerem...)

• bolesti a problémy bez zjevné fyzické příčiny (migrény - bolesti hlavy, poruchy spánku, astma, epilepsie, štítná žláza, ekzémy, koktavost, bolesti břicha, končetin, různé alergie...)

• problémy s otěhotněním

• problémy s nadváhou, stravovacími návyky (přejídání, odmítání jídla, nechutenství, poruchy příjmu potravy...)

• zjišťování přesného času narození

• poruchy spánku, problémy s dýcháním, ztráta energie, neurózy, únava, úzkost...

• různé pocity strachu (strach z výšek, hloubek, lidí, vody, hmyzu, pavouků, uzavřených nebo volných prostor, o život, ze smrti, že mě nikdo nemá rád...

Jak probíhá sezení?

Důležitým bodem sezení je vyplnění dotazníku, který pomůže při řešení daného problému. Klient si pak lehne a projde si uvolněním do hladiny alfa. Tam pracujeme s podvědomím a prožíváme situace potřebné k vyčištění bloků.

Nakonec klienta zharmonizuji a uvedu do stavu klidu a pohody. Následně vystoupíme z podvědomí zpět do reality.

Tuto medotu mohou absolvovat i děti. Ovšem vhodnost regrese u dětí rozhoduje terapeut po rozhovoru s dítětem i rodiči. Převážná část problémů totiž pramení u rodičů, a tak je vhodné pracovat spíše s nimi.

Zkušenosti klientů s regresní terapií

Gábina K. 

Olomouc

Jsou to už 2 roky, co jsem přišla o druhé dítě. Myslela jsem, že jsem drsňák a taky jsem si na něj dost douho hrála, ale tohle mě sebralo. Jako "náhodou" jsem potkala kamarádku z dětství Janku a nakonec jsme se dostali až k regresce.

Měla jsem možnost prohlédnout, co se vlastně stalo a překonat všechno, co mi bránilo. A nejen to, našla jsem v sobě celkem nového člověka a ten člověk se mi líbí víc a víc. A taky se objevily naprosto nové cesty, kterými se vydat. A já se po nich vydala....
Je to už půl roku, co se mi narodilo to nejkrásnější děvčátko na světě. Jani, moc ti za něj děkuji. A děkuji i za novou Já a nové životní cety, které jsi mi ukázala. :-)

Jana

Olomouc

Ahoj Jani, chci ti moc poděkovat za pomoc. Našla jsem si tě na internetu a hned jsem věděla, že jsi ta pravá, jen mě překvapilo, jak jsi mladá. Okamžitě jsme navázaly kontakt a moc dobře se mi s tebou mluvilo o svém životě. Byla jsi pro mě vlastně už poslední možnost, jak se zbavit bolestí kotníků. Ač jsem před tím rok chodila k ortopedovi a podstupovala všechny možné zákroky, kotníky bolely pořád. Měla jsem obavy, jestli mi v alfě něco naskočí a jestli vůbec něco uvidím. Byla jsem moc překvapená, jak to šlo hladce. I když jsem viděla, jak jsem k úrazu přišla, přesto jsem při provádění necítila žádnou bolest. To pravé ořechové bylo skryto v duši a tam se mi objevila ta pravá příčina mé bolesti. Vyplakala jsem se tak, jak už dlouho ne a moc se mi ulevilo. Čekala jsem, co mi to přinese a když se 6 týdnů nic nedělo, tak jsem šla znovu pokorně k ortopedovi. Tentokrát se stal po roce zázrak a já jsem třetí den byla bez potíží. Považuji to za zázrak a stačilo jen odblokovat bolest v duši a odpustit. A on to zázrak skutečně byl, protože mi pořád léčil jen jeden - ten bolavější kotník a mě přestaly naráz bolet oba dva. Jsem ráda, že jsem tě poznala.